10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [30.09]

Studenci kończą wakacje. Jesień daje się odczuć coraz bardziej. Jak w najlepszy sposób poprawić sobie humor? Oczywiście muzyką! Przygotowaliśmy dla Was kolejne zestawienie top 10 najlepszych utworów tygodnia, które umilą drogę do szkoły/na uczelnię/do pracy, niezależnie od warunków atmosferycznych. Zapraszamy!

ZAGRANICZNE

Lady Gaga & Bradley CooperShallow

Lady Gaga i Bradley Cooper. Cóż za niecodzienne połączenie, czyż nie? Duet ten powstał na potrzeby filmu „A Star Is Born”, w którym to właśnie ta dwójka wciela się w główne role. Jeśli ekranizacja będzie tak dobra, jak ten utwór, to sale kinowe powinny wypełniać tłumy! Przepiękne połączenie wokali!

CherDancing Queen

Kolejny utwór to kolejne ciekawe połączenie. Tym razem jednak mowa nie o duecie, a o połączeniu wokalu Cher z utworem zespołu Abba! Czy piosenkarka podołała wykonaniu Dancing Queen? Z pewnością znajdą się przeciwnicy, jak i wielbiciele tej wersji. Niemniej jednak, warto się z nią zapoznać.

 

 

DJ Snake, Selena Gomez, Ozuna & Cardi BTaki Taki

Uwaga, ponownie zaskakująca współpraca! Czy to mogło się udać? Czy nie jest przekombinowane? Zdecydowanie nie. Co więcej, ten kawałek ma szansę na zdobycie szczytu niejednej listy przebojów!

 

 

 

The CranberriesÍosa

Od śmierci Dolores– wokalistki grupy- minęło już ponad pół roku. W ostatnich dniach światło dzienne ujrzał jednak „nowy” utwór zespołu, który dotychczas nie doczekał się oficjalnego wydania. Cóż można powiedzieć. Tego wokalu nie zastąpi nikt.

 

 

 

RobynHoney

Robyn zaprezentowała drugi singiel ze swojego najnowszego albumu, którego premiera już 26 października. Delikatny wokal szwedzkiej piosenkarki wraz z bardzo chwytliwym bitem sprawiają, że kawałek prędko nie wypadnie z Waszej głowy!

 

 

 

POLSKIE

Daria ZawiałowNie Dobiję Się Do Ciebie

Daria Zawiałow stoi przed trudnym wyzwaniem. Po ogromnym sukcesie jej debiutanckiego albumu, oczekiwania wobec artystki są bardzo wysokie. Pierwszy singiel zapowiadający jej drugą płytę robi apetyt na więcej i daje ogromną nadzieję na to, że Daria nas nie zawiedzie. Tym razem w kompozycji Polki dominuje elektronika w stylu lat 80-tych, co brzmi naprawdę świetnie!

Marcelina – Candy Blue

Wow, wow, wow! Tego typu utworów chciałabym wysłuchiwać w polskich (i nie tylko!) radiach. Dotychczas utwory Marceliny zazwyczaj kojarzyły się z jej bardzo słodkim wokalem. Ten numer pokazuje, że nie jest on wcale przesłodzony, a w połączeniu z gitarami wypada rewelacyjnie. Jeden z lepszych polskich numerów jakich ostatnio słuchałam!

 

Smolik / Kev FoxAll the Saints

Jak dobrze, że ten intrygujący projekt nie skończył się na jednym albumie! All the Saints pokazuje bowiem, że Panowie mają nam jeszcze wiele ciekawego do zaprezentowania. W przypadku tego numeru najbardziej ujęły mnie wstawki syntezatora, idealnie wkomponowujące się w brzmienie kompozycji.

 

 

Maciej MaleńczukNalej Jej

Jedni go kochają, inni wręcz przeciwnie. Trudno jednak zaprzeczyć temu, że Maleńczuk ma w sobie to coś i wie, jak tworzyć naprawdę przyzwoite utwory. Takie jak Nalej Jej. Charakterystyczny wokal, do tego ciekawa linia melodyczna i tekst w stylu piosenkarza. Efekt? Kolejna ciekawa propozycja muzyczna od tego Pana.

 

RiversideWasteland

Już kawałki trwające ponad 5 minut często nudzą. Co dopiero mowa o tych, które są jeszcze dłuższe. Zdarzają się jednak takie kompozycje, które pomimo długości, od początku do końca utrzymują słuchacza w niesamowitym skupieniu. Tak jest chociażby w przypadku piosenki Wasteland. Klimat nie do opisania. Tego trzeba wysłuchać!

Popularne