10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [28.10]

Październik obfituje w wyjątkowo dużo muzycznych premier. Wybraliśmy dla Was dziesięć piosenek wydanych w tym tygodniu, na które naszym zdaniem powinniście szczególnie zwrócić uwagę. Jest rockowo, elektronicznie, a także musicalowo! Koniecznie sprawdźcie najlepsze utwory tego tygodnia według naszej redakcji!

TOP 5 UTWORÓW POLSKICH

Agnieszka ChylińskaGrinhed

Chylińska na nowym albumie prezentuje swoje w pełni rockowe wydanie. Grinhed to utwór z minimum tekstu, ale maksimum gitar i perkusji oraz znakomitego wokalu. Coś w sam raz dla fanów tęskniących za mocniejszym wydaniem piosenkarki.

Xxanaxx Styropian

Delikatny głos Klaudii Szafrańskiej w towarzystwie elektronicznego brzmienia powraca! Wciągający kawałek Styropian otwiera najnowszy album duetu zatytułowany Gradient i zdecydowanie zachęca do dalszego wsłuchiwania się w wydawnictwo.

Tęskno Mapa

Mapa to melancholijny, czyli idealny na jesień numer. Subtelny wokal w połączeniu ze smyczkami tworzą piękny klimat i zapowiadają płytę Joanny LogićHani Rani, której premiera już w listopadzie.

Brodka x The DumplingsGranda Rework

Współpraca ta nie wszystkim słuchaczom przypadła do gustu. Fakt, ciężko przebić oryginał, ale przecież nie chodzi o to, aby go przebijać. Warto chociaż raz przesłuchać odświeżonej wersji Brodki sprzed 8 lat, tym bardziej, że pomogli jej w tym znakomici Justyna KubaThe Dumplings.

Ifi UdeWeapon of Love

Polsko-nigeryjska piosenkarka zaprezentowała nowy singiel. Zdecydowanie nie jest to pozycja komercyjna i istnieje małe prawdopodobieństwo, że wysłuchiwać jej będziemy w radiach. Z racji na to warto odpalić Spotify i się z nią samodzielnie zapoznać.

TOP 5 UTWORÓW ZAGRANICZNYCH

Tom OdellQueen of Diamonds

Czy Odell stworzy w końcu słabą piosenkę? Wątpliwa sprawa, co pokazuje chociażby Queen of Diamonds. Dobry tekst i to cudowne połączenie pianina i wokalu, które nie może się znudzić. „You think of all the gifts that you would give her / Trying to make her stay, oh / And you remember all the love she carried with her / Like a bitter cheap champaign”… Twórz nam jak najdłużej Tom!

Mumford & SonsIf I Say

Zaczyna się bardzo spokojnie,  delikatnie, z dominującym wokalem. Z czasem jednak instrumenty stają się coraz wyraźniejsze, co w ciekawy sposób potęguje nastrój i emocje towarzyszące utworowi. Szczególny wpływ mają na to doskonałe instrumenty smyczkowe. Nie pozostaje nic innego, jak oczekiwać na premierę kolejnego albumu grupy.

Lauren JaureguiExpectations

Kolejna członkini Fifth Harmony próbuje zdobyć serce słuchaczy solo. Czy powtórzy sukces koleżanki z zespołu Camili CabelloExpectations to dobry zwiastun solowej kariery. Mocny głos wokalistki dobrze brzmi w kawałku, w którym nie dominuje czysta elektronika, ale pojawia się na przykład solówka gitarowa. Zachęcający zwiastun twórczości poza zespołowej.

Andrea Bocelli i Dua LipaIf Only

Jakiś czas temu był Ed Sheeran, teraz pojawiła się Dua Lipa. Głęboki wokal rozchwytywanej wokalistki tworzy cudowną harmonię z absolutnie znakomitym głosem najpopularniejszego śpiewaka operowego na świecie. Niesamowita kompozycja, z którą koniecznie musicie się zapoznać!

P!nkA Million Dreams

W ramach reedycji soundtracku do musicalu „The Greatest Showman” w sieci pojawił się cover piosenki A Million Dreams w wykonaniu P!nk. Wokalistka posiada niepowtarzalną barwę głosu, której słuchanie w każdym wydaniu sprawia ogromną przyjemność.  W utworze usłyszycie także… córkę Amerykanki, której wokal brzmi niezwykle urokliwie. Przeprzepiękny, emocjonalny cover, którego można słuchać godzinami! 

Popularne