10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [23.09]

Dzisiejsze zestawienie jest wręcz obładowane świetnymi utworami. Artyści nad w tym tygodniu nie zawiedli. Spisali się na medal! Po stronie polskiej króluje elektronika. Zagraniczni wykonawcy typowali głównie w różnego rodzaju ballady. W wybranej przez nas najlepszej dziesiątce mijającego tygodnia, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy! 

Polskie

The Dumplings – Tam gdzie jest nudno, ale gdzie będziemy szczęśliwi

Niektórzy już po pierwszym przesłuchaniu obwieścili, że mamy do czynienia z najlepszym polskim albumem roku. Trudno się nie zgodzić. Najnowszy krążek od zespołu The Dumplings naszpikowany jest hitami. Wśród nich wyróżnia się kompozycja Tam gdzie jest nudno, ale gdzie będziemy szczęśliwi. Ciekawa melodia, świetny tekst, wpadający w ucho refren i jak zwykle świeże podejście do swojej twórczości. Nic tylko słuchać!

Kortez – Hej Wy

W piątek premierę miała także epka Korteza zatytułowana Mini dom. Na krążku znalazło się siedem piosenek. Nam najbardziej przypadła do gustu kompozycja Hej wy. Kawałek promuje jesienną trasę koncertową muzyka. Sama piosenka natomiast jest typowo nostalgiczna, rozmarzona. Główną rolę standardowo tekst od którego bije szczerość i prawda. Przepiękna kompozycja.

Reni Jusis
feat. Jakub Gierszał – Jeżeli porcelana to wyłącznie taka 

Reni Jusis wydała nową płytę o dość ciekawym tytule Ćmy. Zawartość jest równie zaskakująca. Artystka do współpracy zaprosiła wielu wyśmienitych gości. Wśród nich znalazł się aktor – Jakub Gierszał, który co prawda nie śpiewa, ale pięknie recytuje w utworze Jeżeli Porcelana To Wyłącznie Taka. Cudowne zestawienie dwóch form.

Bass Astral x Igo x Sistars – Sutra Rework

Bass Astral x Igo wspólnie z zespołem Sistars postanowili na potrzeby projektu „Powroty” T-Mobile Electronic Beats odświeżyć kompozycję Sutra. Jak nietrudno się domyślić – wyszło im to rewelacyjnie. Nowa aranżacja powala na kolana. Głosy sióstr Przybysz i Igora wspólnie brzmią wspaniale! Koniecznie sprawdźcie sami!

Kamp! – Drunk

Wreszcie nadszedł ten dzień – premiera trzeciej płyty autorstwa grupy Kamp!. Dare to płyta różnorodna, na której wyróżnia się kawałek Drunk. Spokojne, delikatne zwrotki, subtelna melodia i powolne tempo robią klimat. Przepiękna!

Zagraniczne

Mumford & Sons – Guiding Light

Z nowym kawałkiem powrócił także zespół Mumford & Sons. Guiding Light to przepiękna kompozycja. Są gitary, jest urzekający charakterystyczny wokal Marcusa, no i jest piękne przesłanie płynące z tekstu. Nic więcej nie potrzeba by zakochać się w tym utworze! Gwarantujemy – nie dacie rady oprzeć się ten urzekającej melodii.

Avril Lavigne – Head Above Water

Nareszcie powróciła. I to w jakim stylu! Po tylu latach swój najnowszy singiel zaprezentowała Avril Lavigne. Najmocniejszym punktem jest mocny, wyrazisty refren, od którego bije cała gama emocji. A ten charakterystyczny głos, ten wokal! Nie mamy wątpliwości, że piosenka spodoba się każdemu. A na pewno fanom, którzy tyle lat musieli czekać na powrót swojej idolki.

Rita Ora – Let Me Love You

Rita Ora zapowiada płytę i prezentuje nowy utwór. Let You Love Me to kompozycja z bardzo chwytliwą melodią, z mocnym refrenem. Kolejny hit od Ory? Na to wygląda. Kompozycja bardzo radiowa, szybko zapada w pamięci. Przekonajcie się sami!

Imagine Dragons – Zero

Imagine Dragons nagrali piosenkę promującą film animowany Ralph Demolka 2. Kompozycja Zero jest troszeczkę inna niż to co do tej pory serwowała nam grupa. Jednak, warto dać tej kompozycji szansę. Po kilku przesłuchaniach nie będziecie w stanie oderwać się od tej melodii!

Kesha – Here Comes The Change

Kesha również zaprezentowała piosenkę, która znajdzie się na soundtracku do filmu. Kompozycja Here Comes The Change promuje film On the Basis of Sex. Ten utwór ma bardzo mocny przekaz. Tutaj zdecydowanie warto, a wręcz powinno się zwrócić uwagę na tekst. Ballada trochę w stylu country. Mocny głos Keshy w refrenie robi wrażenie.

Popularne

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.