10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [21.10]

Mijający tydzień przyniósł nam wiele ciekawych utworów. Działo się wiele zarówno na naszym polskim podwórku, jak i tym zagranicznym. Były powroty, były premiery. Dlatego też, dzisiejsze zestawienie jest pełne tak rewelacyjnych dźwięków! Sprawdźcie sami. 

5 utworów polskich

Dawid Podsiadło – Trofea

Dawid Podsiadło w piątek wydał swój trzeci album studyjny. Małomiasteczkowy zachwyca. To nie ulega wątpliwości. Najjaśniejszym punktem na płycie, po rewelacyjnych singlach, jest kompozycja Trofea. Słodko-gorzki tekst opatrzony cudownie skoczną melodią. Tak mógł tylko Podsiadło. Kolejny hit? Wszystko na to wskazuje!

Edyta Bartosiewicz – Lovesong

Edyta Bartosiewicz powróciła. Na początek artystka udostępniła piosenkę Lovesong. To przepiękna mocna ballada z poruszającym tekstem. Fani będą zachwyceni.

Jan-Rapowanie feat. Nocny & Holak – Układanka

Mieszanka wybuchowa. Jan-Rapowanie, Nocny i Holak połączyli siły w kompozycji Układanka. Piosenka wpada w ucho od pierwszych sekund, a refren, cóż – uzależnia. Dodajmy do tego szczery do bólu tekst i mamy imprezowy hit.

Baranovski – Luźno (wersja soft)

Baranovski już od dłuższego czasu podbija lokalne stacje radiowe. To dobrze, bo jego kompozycja Luźno jest rewelacyjnym imprezowym numerem! Artysta postanowił wypuścić nową wersję tego utworu. Więcej gitar, instrumentów dętych i trochę wolniejsza melodia, ale pazur ten sam! Zdecydowanie warto się zapoznać! 

Mikromusic – Pieśń panny IV (radio edit)

Grupa Mikromusic wypuściła wersję radiową kompozycji Pieśń panny IV. W oryginale piosenka trwa ponad 6 minut. W wersji przeznaczonej do radia zespół zdecydował się ją skrócić aż o połowę. Jednak, nie martwcie się! Głos Natalii brzmi równie rewelacyjnie, a piosenka bez wątpienia urzeknie was po raz drugi! 

5 utworów zagranicznych

Dua Lipa x Blackpinkk – Kiss And Make Up

Dua Lipa ostatnio idzie jak burza. Prezentuje nam piosenkę za piosenką! Tym razem połączyła siły z koreańską grupą Blackpink a efektem ich współpracy jest kompozycja Kiss and Make Up. Trzeba przyznać, że wyszło im rewelacyjnie. Wstawki śpiewane w języku koreańskim tylko dodają uroku całej piosence. Taneczny banger jak się patrzy!

Zara Larsson – Ruin My Life

Zara Larsson przygotowuje się do wydania kolejnego albumu. Jego pierwszym przedsmakiem jest kompozycja Ruin My Life. To zdecydowanie piosenka naładowana emocjami. Mocny refren zdaje się to potwierdzać. Kompozycja wolniejsza, ale dzięki temu możemy słuchać popisu jej genialnego wokalu. 

 – I Want You

W piątek miał premierę kolejny album zatytułowany Forever Neverland. Na płycie znalazło się wiele ciekawych piosenek, nas jednak zachwyciła kompozycja I Want You. Zadziorny tekst, mocny refren, taneczna melodia i bardzo charakterystyczny wokal . Jesteśmy na tak!

Tom Odell – Go Tell Her Now

Tom Odell za niedługo wydaje swoją trzecią płytę. Znamy już kilka piosenek jakie się na niej znajdą. Teraz przyszła pora na kolejną. Utwór Go Tell Her Now, bo o nim mowa, jest ciekawą propozycją. Szybka, z dynamicznym refrenem i rewelacyjnym wokalem. 

The 1975 – It’s Not Living (If It’s Not With You)

Panowie z The 1975 również przygotowują się na wydanie nowego materiału. Jego przedsmakiem jest zaprezentowany utwór It’s Not Living (If It’s Not With You). Utrzymany w podobnej, indie-popowej stylistyce, co pozostałe single. Zapowiada się bardzo spójny album. 

Popularne

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.