10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [18.11]

Miniony piątek obfitował w masę muzycznych premier. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą światło dzienne ujrzało kilka wyczekiwanych płyt, nie obyło się także bez zaskoczeń. Wielkie nazwiska nie zawiodły, a te mniejsze podniosły sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Działo się, oj działo! Dlatego też śmiało sprawdźcie, kto urzekł nas najbardziej!

5 najlepszych zagranicznych utworów

Mumford & Sons – Darkness VisibleW piątek swoją premierę miał album Delta autorstwa zespołu Mumford & Sons. Krążek zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych premier. Zespół nie zawiódł i stworzył materiał, od którego bardzo trudno jest się oderwać. Dowodem na to jest piosenka Darkness Visible. Przepiękna lecz nietypowa kompozycja, w której to mocna melodia odgrywa główną rolę. Warto przesłuchać.

Michael Buble – Unforgettable

W piątek na sklepowych półkach pojawił się także kolejny album kanadyjskiego piosenkarza Michaela Buble. Muzyk na krążku zatytułowanym love zaserwował nam swoje interpretacje kultowych piosenek miłosnych. Nas najbardziej urzekła jego wersja hitu Unforgettable, który w oryginale wykonywał Irving Gordon. Wokal Michaela po prostu zapiera dech w piersiach. Przepiękna, ciepła interpretacja.Hozier – MovementTwórca hitu Take Me To Church powrócił z nowym singlem. Hozier nie tak dawno wydał epkę zatytułowaną Nina Cried Power, teraz natomiast zaprezentował nowy utwór. Movement, bo taki tytuł nosi piosenka, zapowiada jego drugi album studyjny, który ukaże się w 2019 r. Sama piosenka jest przepiękną power balladą z bardzo mocnym i dźwięcznym refrenem. To cudowny kontrast do spokojnych zwrotek. Cudowna!

Little Mix – Strip

Panie z Little Mix powróciły z nowym albumem LM5. Po zamieszaniu związanym z odejściem z wytwórni wreszcie mogliśmy posłuchać, co takiego dziewczyny dla nas przygotowały. Nam najbardziej spodobał się kawałek Strip, w którym gościnnie udział wzięła Sharaya J. Trzeba przyznać, że jest to dość niespodziewana kompozycja. Dużo rapu i ciekawych wciągających beatów. Refren, chociaż przy pierwszym przesłuchaniu wydaje się dość specyficzny, potrafi mocno wejść w pamięć!Dido – HurricanesKolejny bardzo mocny i długo wyczekiwany powrót. Dido i jej Hurricanes to kawał dobrej ballady. Spokojne dźwięki, kojący wokal i ten magiczny klimat. Fani wokalistki z pewnością się ucieszą. A nam nie pozostaje nic innego, jak czekać na więcej, bo jest na co!

5 najlepszych polskich utworów

Mery Spolsky – Ups!

Mery Spolsky połączyła siły z raperem ukrywającym się pod pseudonimem iGorilla, czego efektem jest kompozycja Ups!. I trzeba przyznać, że to chyba największe zaskoczenie ze wszystkich prezentowanych dzisiaj utworów. Mery i elektronika? Połączenie idealne! Wprost trudno się oderwać od tego przewrotnego tekstu i tego zmysłowego wokalu. Przekonajcie się sami!Damian Ukeje – Ja IkarZwycięzca pierwszej edycji programu The Voice of Poland powrócił z nowym singlem. Damian Ukeje, bo o nim mowa, zaprezentował nam singiel zatytułowany Ja Ikar. Piosenka zapowiada trzeci album artysty. Ukeje tym razem postawił na spokojniejsze dźwięki i zapamiętywalny tekst. Powtarzające się frazy bardzo szybko wpadają w pamięć! Z kolei wokal Damiana jak zwykle urzeka. Słucha się go z przyjemnością.

Paweł Domagała – Obietnica

Twórca tegorocznego radiowego hitu wydał płytę. Krążek 1984 autorstwa Pawła Domagały na sklepowych półkach pojawił się w piątek. Czy znalazł się na nim kawałek, który powtórzy sukces Weź nie pytaj. Tego nie wiemy, jednak uważamy, że dobre zadatki ma do tego kompozycja Obietnica. Subtelne dźwięki, spokojny głos Pawła i ciekawy tekst – zadatki na hit są!Męskie Granie Orkiestra 2018 – Szare mirażeTegoroczne Męskie Granie rozbiło bank. Sold outy na trasie koncertowej zdają się potwierdzać tą tezę. Teraz przyszedł czas na album z największymi hitami granymi podczas koncertów. Nas najbardziej urzekła wersja piosenki Szare miraże, które w oryginalnej wersji wykonywał zespół Maanam. Orkiestra dała z siebie wszystko! Wokal Zalewskiego jak zwykle powala.

xxanaxx – Nie, nie, nie

Kompozycja Nie, nie, nie w wykonaniu duetu xxanaxx znalazła się na albumie T.Cover, na którym artyści prezentują swoje wersje klasyków zespołu T.Love. Trzeba przyznać, że jest to wersja zgoła odmienna od tej, którą pokochały miliony Polaków. Styl i wizja xxanaxx w tym utworze wydają się być bardzo intrygujące. Plus oczywiście za delikatny wokal Klaudii.Popularne

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.