10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [14.10]

Kolejny tydzień dobiega końca, a w muzyce wciąż bardzo wiele się dzieje. Zarówno w Polsce jak i poza nią. Dlatego nie traćmy czasu i zacznijmy nasze odliczanie 10 najlepszych premier ostatnich 7 dni.

POLSKA

Mela Koteluk – Odprowadź
Na nową muzykę od Meli Koteluk przyszło nam czekać aż 4 lata. Ale na szczęście się doczekaliśmy. Wspaniale klimatyczne, delikatne, a wciąż pełne charakteru Odprowadź jest pierwszą zapowiedzią nowego albumu artystki.  Migawka trafi na półki sklepowe już 9. listopada!

https://www.youtube.com/watch?v=FQiHzx2bg2k

Rosalie. – Więcej

Mnóstwo pazura, pokłady charakteru i dobry tekst, a to wszystko w elektronicznej ciekawej oprawie. Tak w kilku słowach można opisać nowy singiel od Rosalie
Więcej nagrane we współpracy z Maciejem Wojcieszkiewiczem występującym pod szyldem projektu Stendek i odpowiedzialnym za muzykę do utworu to pozycja obowiązkowa!

 

XxanaxxPył

Do wydania nowej płyty już od dłuższego czasu przygotowuje się też duet Xxanaxx. 
Kilka dni temu zaprezentowali nam kolejny singiel z nadchodzącego krążka Gradient.
Słuchanie utworu Pył to prawdziwa przyjemność. Elektroniczne efekty nie tylko nie przytłoczyły charyzmatycznego, delikatnego wokalu ale wręcz go podkreśliły i wydobyły z niego jeszcze więcej czaru. 
Kolejna propozycja must!

Arek KłusowskiPo Tamtej Stronie

W ciągu ostatnich kilku dni nową propozycję przedstawił również Arek Kłusowski. 
Po Tamtej Stronie jest pierwszym od roku singlem artysty. Być może na debiutancki album artysty nie będziemy musieli już długo czekać!

 

Nosowska – Brawa Dla Państwa

Coś na co czekać nie musimy już wcale to nowy krążek Katarzyny Nosowskiej! Basta swoją premierę miała dopiero dwa dni temu lecz artystka nie próżnuje! Już teraz wybrała kolejny singiel z wydawnictwa, a został nim utwór Brawa Dla Państwa!

ŚWIAT

Little Mix feat. Nicki Minaj – Woman Like Me

Jak już wspomniałam za granicą naszego kraju również dzieje się nie mało.
Nowy utwór zaprezentowały nam dziewczyny z Little Mix. Woman Like Me to energetyczny numer z kolorytem muzyki reggae z potencjałem na hit!
Do współpracy przy nim grupa zaprosiła Nicki Minaj

Paloma Faith – Loyal

Pod koniec zeszłego roku do sklepów trafił album The Architect. Dlaczego o tym teraz, 11 miesięcy później? Dlatego, że Paloma Faith szykuje jego reedycję!
Zapowiedzią odświeżonej wersji tego wydawnictwa jest piosenka Loyal wydana zaledwie 12 października.
Jest to idealny utwór popowy! Łączy w sobie większość elementów, które w tym gatunku dobre. Jest emocjonalnie, nie sztampowo ale jednocześnie chwytliwie i przebojowo. Nie ma co się rozpisywać. Posłuchajcie. Nie pożałujecie!

Shawn Mendes feat teddy <3 – Under Pressure

Nowy utwór zaprezentował także Shawn Mendes w duecie z Teddy’m. Ale czy na pewno nowy? A no nie. Under Pressure jest kultowym numerem grupy Queen i Davida Bowiego. Oryginalnie wydany roku w 1982 na albumie grupy, której frontmanem był Freddie Mercury, zatytułowanym Hot Space.
Nowa wersja z Shawnem w roli głównej znajdzie się na soundtracku nadchodzącego filmu Bohemian Rapsody,  przybliżającym nam historię zespołu Queen.

Ella Mai feat. John Legend – Everything

Wróćmy jednak do utworów promujących albumy, których możemy już posłuchać w całości.
Jednym z takich jest debiutancka płyta Elli Mai. A co ją promuje? Everything, ze świetnym beatem, cudownie prowadzoną melodią i wokalem oraz z… Johnem Legendem jako gościem! Chyba wystarczy by mieć przebój. Oceńcie sami.

Jess Gynne – No One

Kolejnym wydawnictwem, które jest już dostępne w całej swojej okazałości jest Always in Between od Jess Glynne. Kolejnym, trzecim już kandydatem do  jego promowania jest przebojowe No One.
Kawałek imprezowy, energiczny w warstwie muzycznej, od strony lirycznej momentami wręcz depresyjny. Ale przecież taki mix już nie raz w historii muzyki się sprawdzał.

Popularne