10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [11.11]

Za nami kolejny tydzień, a to oznacza kolejne zestawienie premier przygotowane dla Was przez All About Music, stworzone specjalnie dla Was, abyście przez przypadek nie przegapili muzycznej premiery. Nie musicie dziękować. ;) No to co? Zapnijcie pasy i jedziemy!

Imagine Dragons – Stuck

Przyjemny balladowy kawałek z elementami elektroniki. Tak można by krótko opisać nowy utwór grupy Imagine Dragons. Stuck pochodzi z najnowszego wydawnictwa zespołu, zatytułowanego Origins. Jego premiera odbyła się zaledwie dwa dni temu, 9. listopada.

Muse – Propaganda

Kolejną płytową premierą sprzed dwóch dni jest nowy album zespołu Muse. Propaganda pochodząca z Simulation Theory to ciekawe połączenie ciężkiego grania ze znacznie lżejszym rockiem i szczyptą elektroniki. Ta ostatnia wykorzystana jest raczej właściwie tylko jako smaczek podkreślający inne elementy utworu.
Jestem na tak!

Cheryl – Love Made Me Do It

Czekaliście na powrót Cheryl? Ja na pewno. Ostatni jej album ukazał się aż 4 lata temu. Od tego czasu artystka zmieniła wytwórnię i teraz ukazuje światu nowy singiel.
Love Made Me Do It jest uroczym, popowym kawałkiem nie bez dystansu i odrobiny pazura.
Rytmiczny, zróżnicowany, absolutnie nie monotonny, z dobrze napisanym tekstem, ma naprawdę ogromny potencjał na hit. Chciałabym usłyszeć nową odsłonę Cheryl w radio!

Lewis Capaldi – Someone You Loved

Czy ktoś z Was tęsknił za pełnymi emocji, wypływającymi z serca balladami? Jeśli tak to poczujecie się bardzo usatysfakcjonowani. 
Nie tylko dlatego, że pochodzący z Irlandii singer-songwriter Lewis Capaldi wydał nowy singiel, ale też dlatego, że Someone You Loved jest naprawdę cudowne. Zapewniam, zaspokoi Wasze potrzeby w stu procentach. Głos wokalisty przepełniony szczerymi emocjami tworzy magię w połączeniu z delikatnym instrumetarium utworu.
A jeśli, tak jak dla mnie, jeden utwór to dla Was w tym przypadku za mało, zawsze możecie sięgnąć po całą EPkę BREACH, z której Someone You Loved pochodzi. 

Foster the People – Worst Nites

Nowość prezentuje nam też grupa Foster The People za sprawą ich Worst Nites. Jest to bardzo przyjemny popowy numer, przy którym palce same strzelają do rytmu. Na pewno sprawdzi się na imprezach. Bardzo możliwe, że zagości również na chwilę w rozgłośniach radiowych.

Mela Koteluk – Ogniwo

Na naszym rodzimym podwórku również się dzieje! Na przykład cudowna Mela Koteluk kontynuuje promocje swojej najnowszej płyty Migawka. 
Po Odprowadź odpowiedzialność promowania wydawnictwa spadła na nietuzinkowy utwór Ogniwo.
Energetyczny, a jednocześnie mistyczny i niosący za sobą poczucie powiązań z poezją śpiewaną kawałek to moim zdaniem wybór idealny.
Posłuchajcie, warto!

Julia Wieniawa – Nie muszę

Do wydania debiutanckiego albumu przygotowuje się młoda aktorka i wokalistka Julia Wieniawa. Jej nowy singiel Nie Muszę to radiowy, mainstreamowy pop. Ta kategoria i opis stylu chyba najlepiej oddaje jego charakter. 

Ewa Szlachcic – Hola Hola

Zbliża się także premiera nowego materiału od Ewy Szlachcic. Jej krążek D.N.A trafi na półki sklepowe już 16. listopada. 
Singiel Hola Hola to jego idealna reprezentacja. Ciekawy, lekko elektroniczny, popowy, w którym dużą uwagę skupia wokół siebie tekst i barwa głosu Ewy.

Lanberry – Inna

Fantastyczna Lanberry zaprezentowała w tym tygodniu szerszej publiczności kolejną odsłonę swojego najnowszego krążka, Mixtura.
Rytmiczna, zróżnicowana Inna jest dobrze wykonana i wyprodukowana.Czy jest to najlepszy utwór z płyty? Nie jestem pewna. Wciąż jednak na pewno mówimy tu o dobrej jakości przyjemnym numerze.

BeMy – All I Need Is Just a Friend

Urodzeni we Francji, z polskimi korzeniami, spędzili sporo czasu w Anglii…
Ta mieszanka kulturowa zdecydowanie wyszła muzyce BeMy na dobre. Zespół wydał właśnie nowy singiel, All I Need Is Just A Friend. Co można o nim powiedzieć, wiele i niewiele jednocześnie. Bo po co się rozpisywać, kiedy można podsumować sprawę w kilku słowach?
Jakich? Świetny jakościowo pop rock! Jest pomysł, jest jakość wykonania, produkcji, świetny wokal… Potencjał na hit też.
Tak, tak i jeszcze raz tak!

Popularne