10 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [02.09]

Miniony piątek upłynął pod znakiem dużej ilości premier, dlatego zdecydowaliśmy się dziś przedstawić Wam pięć najlepszych utworów zagranicznych, ale również pięć utworów polskich. A tam m.in. Sarsa, Kamp czy xxanaxx.

5 najlepszych zagranicznych utworów

Troye Sivan – Seventeen

W miniony piątek swój drugi album studyjny zatytułowany Bloom zaprezentował Troye Sivan. Z nowego krążka najbardziej urzekła nas kompozycja Seventeen, która otwiera nowe wydawnictwo muzyka. Spokojne zwrotki, refren wypełniony po brzegi emocjami i subtelny głos Troye’a… Dodajmy do tego jeszcze bardzo szczery tekst i już śmiało możemy dorzucić Seventeen do playlisty ulubionych kawałków.

Twenty One Pilots – My Blood

O tym duecie pisać wiele nie trzeba. Panowie przygotowują się do wydania swojego piątego albumu studyjnego zatytułowane Trench. Do tej pory poznaliśmy kilka kompozycji. Tym razem duet zaprezentował nam dość radiowy kawałek. My Blood wyróżniają spokojne zwrotki i niesamowicie klimatyczny refren. Czy piosenka podbije rozgłośnie radiowe? Mamy taką nadzieje!

Muse – The Dark Side 

Brytyjska grupa Muse opublikowała w sieci kolejny zwiastun ich nadchodzącej płyty Simulation Theory. Kompozycja The Dark Side nie zawodzi. Grupa pozostała w klimatach, w których czuje się najpewniej, chociaż tym razem pozwoliła sobie na drobne eksperymenty. Dzięki temu możemy posłuchać utworu nieoczywistego, z nutą dramatyzmu. Wyszło rewelacyjnie!

The Struts feat. Kesha – Body Talks 

Grupa The Struts zaprosiła do współpracy Keshę. Wokalistka gościnnie wzięła udział w nagraniu kompozycji Body Talks. Jest to zdecydowanie taneczny utwór. Refren od pierwszych sekund wpada w ucho, aż nóżka sama rwie się do tańca! Na uwagę zasługuje także ciekawy teledysk. Sprawdźcie koniecznie.

Carrie Underwood – Love Wins 

Nowy utwór zaprezentowała także Carrie Underwood. Wokalistka postawiła na power balladę. Piosenka Love Wins to przede wszystkim mocny tekst, z którego każdy może wynieść jakieś przesłanie. Głos Carrie jak zwykle brzmi rewelacyjnie, a już w szczególności w refrenie.

5 najlepszych polskich utworów

Sarsa – Zakryj 

Swój najnowszy singiel opublikowała Sarsa. Kompozycja Zakryj jest zwiastunem nadchodzącej trzeciej płyty. Kompozycja z wyrazistym refrenem i ciekawą melodią. Artystka zapowiedziała także trasę koncertową. Z niecierpliwością czekamy by usłyszeć jej nowy utwór na żywo!

Ted Nemeth – Ściany

Rok temu premierę miał ich drugi album Ctrl C. Panowie z zespołu Ted Nemeth jednak nie kazali na siebie długo czekać. Opublikowali w sieci premierowy utwór Ściany. Nam w szczególności podoba się ten mocny, napełniony emocjami refren. Wokal Patryka Pietrzaka jak zwykle powala na kolana.

Patrick The Pan – Brutus itp.

Swój trzeci album zatytułowany trzy.zero udostępnił także Patrick the Pan. Najbardziej spodobała nam się kompozycja Brutus.itp. Delikatny, spokojny początek zwrotek i ten mocny refren w końcówce utworu! Idealny kontrapunkt. Trudno o nim zapomnieć.

Kamp! – F.O.M.O

Najnowszy singiel od grupy Kamp! już jest. Kompozycja F.O.M.O jest kolejną zapowiedzią albumu Dare, który już 19 września trafi na sklepowe półki. Ciekawe elektroniczne brzmienie to już znak rozpoznawczy zespołu. Tak jest i tym razem.

Xxanaxx – Ciepło 

Jeśli o elektronice mowa to warto wspomnieć, że nowy utwór wydał także zespół Xxanaxx. Kompozycja Ciepło urzeka od pierwszych sekund! Zmysłowy, delikatny i subtelny głos Klaudii Szafrańskiej wręcz hipnotyzuje. A refren? Mocny, wyrazisty, głęboki. Posłuchajcie sami!

Popularne

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.