Niektórzy odchodzą z branży muzycznej, a niektórzy dopiero do niej wchodzą. To w dużym stopniu w ich rękach leży to, jak będzie brzmiała muzyka za kilka lat. Oni teraz biorą w rękę ster i zaczynają ukierunkowywać nie tylko siebie, ale także cały przemysł industrialny. Wraz z redakcją wyselekcjonowaliśmy dziesięcioro artystów, którzy w tym roku planują wydać debiut i warto czekać na ich pierwsze muzyczne dziecka.

Anne-Marie – ‘TBA’

Czekamy i czekamy, a wytwórnia nie zamierza jeszcze zdradzać żadnych szczegółów płyty artystki. Wiadomo, że Anne-Marie ma gotowy materiał na dwie płyty – dlaczego Warner nie chce wydać jej albumu? Odpowiedzcie sobie sami. Jednak widać małe światło w tunelu i niedługo wszystko może się zmienić, bo zapewne w niedalekiej przyszłości usłyszymy nowy singiel – „Trigger”. Później płyta i europejska trasa koncertowa, która obejmuje także Polskę. To oczywiście optymistyczna wizja kariery współtwórczyni hitu „Rockabye”.
Paweł Markiewicz

Cardi B – ‘TBA’

Po rewelacyjnym przeboju „Bodak Yellow” oraz dwóch mixtape’ach na koncie, pora w końcu na debiut Cardi B z prawdziwego zdarzenia. Belcalis Almanzar, jak naprawdę nazywa się nasza gwiazda, uzyskała ogromną popularność, więc warto kuć żelazo póki jest gorące i zaszyć się w studiu, i nagrać kilka naprawdę dobrych utworów. „Bodak Yellow” to już przeszłość, więc czas, aby wejść w 2018 z prawdziwie mocnym przytupem, godnym drugiej kobiety rapu z przebojem numer jeden listy Billboard 100.
Christian Cieślak

Liam Payne – ‘TBA’

Od maja 2017 Liam dawkuje zapowiedzi swojego debiutanckiego albumu. Poznaliśmy już piosenki, które zapowiadają solowy krążek członka One Direction, teraz wystarczy czekać na jego wydanie. W przypadku Liama nie znamy daty wydania, ani jego tytułu. Wokalista nie poprzestanie jednak na singlach i – według zapowiedzi na Twitterze – pracuje on nad całym albumem.
Patrycja Mucha

Louis Tomlinson – ‘TBA’

Prawdopodobnie na półkach sklepowych ujrzymy w tym roku debiutancki solowy album jednego z członków brytyjskiego boysbandu One Direction. Po ogłoszeniu przez zespół przerwy Louis zaprezentował fanom single „Just Hold On”, „Miss You”, „Just Like You” oraz bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy kawałek „Back to You” w którym towarzyszy mu Bebe Rexha. Nie będzie to raczej album przełomowy, ale dość przyjemna popowa płyta z elementami elektroniki.
Karolina Babik

Noah Cyrus – ‘NC-17’

Noah Cyrus na dobre rozwinęła skrzydła i rozpoczęła swoją własną podróż po branży muzycznej. W minionym roku dziewczyna zaserwowała nam kilka singli, w tym „Stay Together” czy „Alone”. Dodatkowo współpracowała z wieloma artystami, wcieliła się w role supporta na trasie Katy Perry i wciąż tworzyła materiał na debiutancki album. Płyta młodej ma być zatytułowana „NC-17” i według wstępnych planów będziemy mogli usłyszeć ją już w tym roku. Oby wraz z wydaniem płyty skończyły się wszelkie porównania do Miley Cyrus, a Noah została w końcu doceniona za swój talent.
Dariusz Kozera

Julia Michaels – ‘TBA’

Najpierw było „Issues”, potem EPka „Nervous System”. I choć Julia Michaels nie ma na koncie pełnowymiarowego albumu to już zdążyła zostać nominowana do nagrody Grammy w dwóch kategoriach. Pomimo tego, że nie znamy szczegółów debiutanckiej płyty Julii Michaels, to prawdopodobnie album ten ukaże się w tym roku.
Arek Zroślak

Astrid S – ‘TBA’

Pochodząca z Norwegii Astrid S jest aktualnie na etapie pisania tekstów na swój debiutancki album. Dowodem na to jest zamieszczone ostatnimi czasy zdjęcie na jej portalach społecznościowych. Dziewczyna ma na swoim koncie dwa minialbumy, który przysporzyły jej całkiem sporej ilości fanów. Jeżeli debiutancka płyta będzie jeszcze na wyższym poziomie niż wspomniane EP, to Astrid S będzie miała szansę zdobyć ogromne uznanie nie tylko w swoim rodzinnym państwie, ale również na całym świecie.
Dariusz Kozera

Sigrid – ‘TBA’

Ma dopiero 21 lat, ale w tej branży siedzi już od kilku dobrych lat. Tamten rok był dla niej ekscytujący, bo podpisała kontrakt płytowy z dużym koncernem i od razu ruszyła z kopyta. Pierwsza EPka i pierwsze sukcesy – m.in. nagroda BBC Music Sound of 2018. Teraz Sigrid siedzi w studiu i ciężko pracuje nad materiałem na debiutanckie dziecko muzyczne. Jeżeli nagra coś na miarę „Don’t Kill My Vibe” czy „Strangers”, to na pewno nie przejdzie niezauważona. Szczegóły albumu nie są jeszcze znane, ale to może być jeden z najgorętszych debiutów tego roku. Warto ją śledzić.
Paweł Markiewicz

Raye – ‘TBA’

To chyba najbardziej przebojowa dziewczyna ostatnich lat w Wielkiej Brytanii. Zapewne niejednokrotnie tańczyliście do utworów, w których gościnnie udzielała swojego głosu, np. „You Don’t Know Me” czy „Fast Car”. Powoli, ale sukcesywnie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Aktualnie Raye nie tworzy materiału tylko dla siebie, ale także w pewnym stopniu będzie odpowiadała za kształt premierowych kompozycji Ellie Goulding, którą niedawno wspierała w studiu. Artystka ma dobre pióro i sprytnie łączy eksperymentalne r&b z komercyjnymi dźwiękami. Obserwuję ją od kilku lat i powiem Wam jedno – to bomba, która prędzej czy później wybuchnie, a wtedy zmiecie wszystko.
Paweł Markiewicz

Chloe Howl – ‘TBA’

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że po kilku latach debiut wyda w końcu Chloe Howl. Artystka miała swoją szansę w Sony Music, ale ja straciła. Teraz ruszyła na niezależny podbój brytyjskiego rynku muzycznego. Sukcesów nie odnosi, ale dostarcza słuchaczom dobrą muzykę na pograniczu popu i synthpopu. Powiedziała, że album na pewno w tym roku. Jak jej to wyjdzie? Nie pozostało nam nic innego jak tylko czekać na finalny efekt. Może po premierze wydawnictwa zainteresuje się Nią ponownie jakaś wytwórnia i Chlöe dostanie drugą szansę, której tym razem nie zmarnuje?
Paweł Markiewicz