Dział News 1 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

1 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

Znalezione obrazy dla zapytania destiny's child

Nowy miesiąc – nowe powody do świętowania. Z racji, że majówka zaczęła się na dobre, a Polacy odpalili wszystkie grille świata, warto coś wrzucić na ten ruszt. Kalendarz świąt nietypowych mówi nam, że dziś obchodzimy ogólnopolski dzień kaszanki, więc uczcijcie jej skromną formę i zjedzcie ją ze smakiem. My natomiast wrzucimy na was ruszt wiedzy kilka wspomnień z muzycznego kalendarza.

1954

Znalezione obrazy dla zapytania ray parker jr 2017Dzisiaj swoje sześćdziesiąte czwarte urodziny obchodzi Ray Parker Jr. Jeśli to imię nic wam nie mówi, to może gdy wspomnę, że to właśnie on odpowiada za jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek okołofilmowych pod tytułem Ghostbusters, to może ta informacja zapali wam światełko w głowach. Piosenka Ray’a błyskawicznie wylądowała na pierwszym miejscu list przebojów w takich krajach jak Kanada, Francja, Hiszpania oraz, oczywiście, Stanach Zjednoczonych. Ów utwór był również nominowany do najważniejszej nagrody filmowej, czyli Oscara, w 1985 w kategorii najlepsza piosenka oryginalna. Niestety, ale tamta gala nie należała do Ray’a i jego hity, tracąc szansę na statuetkę, na rzecz równie dziś rozpoznawalnego hitu Stevie’go Wondera I Just Called to Say I Love You. Ray Parker poza tym jedynym znaczącym sukcesem, może poszczycić się sześcioma studyjnymi albumami oraz kilkudziesięcioma singlami, jednak w perspektywie czasu, żaden z nich nie stał się takim klasykiem, jak wspomniany Ghostbusters.

2000

Znalezione obrazy dla zapytania destiny's child 2001Siedemnaście lat temu doszło do premiery jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki w wykonaniu girlsbandu. Mowa tutaj o trzeciej płycie Destiny’s Child pod tytułem Survivor. Po odejściu z zespołu jego dwóch członkiń, czyli LaTavii i LeToyi, i dołączeniu Michelle Williams, dziewczyny ponownie ruszyły do studia, by nagrywać nowe kawałki. W ciągu dziewięciu miesięcy pracy nad albumem powstały takie nieśmiertelne hity jak Independent Women Part I, Survivor, czy Bootylicious, które na stałe wpisały się do historii muzyki pop. Ostatecznie krążek został ciepło przyjęty przez krytyków, a jeszcze cieplej przez fanów, którzy do tej pory wykupili ze sklepów muzycznych na całym świecie łącznie 12 milionów egzemplarzy tego krążka. Dzięki takiej sprzedaży, album Beyoncé, Kelly i Michelle stał się najlepiej sprzedającym się krążkiem girlsbandu w tym milenium i jednym z kilkunastu najlepszych w całej historii zespołów wokalnych, składających się tylko i wyłącznie z kobiet.

1995

Podobny obrazI na koniec coś niekoniecznie muzycznego, ale za to bardzo głośnego. Tego dnia do kiosków w całej Ameryce trafił do sprzedaży majowy numer Playboya. Niebyło by w tym wydarzeniu niczego szczególnego, gdyby nie fakt, że na jego okładce pojawiła się ówcześnie już pięćdziesięcioczteroletnia Nancy Sinatra, znana z takich hitów jak These Boots Are Made For Walkin’, czy Summer Wine. Sesja zdjęciowa dla Playboya promowała jej najnowszy krążek pod tytułem One More Time, który został wydany po ponad dwudziestoletniej przerwie tej artystyki. Rzecz jasna nie mogło się obyć bez zainteresowania amerykańskiej opinii publicznej. Jak wynika z wywiadów Nancy udzielanych po publikacji sesji, najbardziej dumny z jej ruchu był jej tata, czyli Frank Sinatra, który zasugerował również, by poprosiła o dwa razy większą stawkę, niż jej pierwotnie zaproponowano.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.