Pierwszy dzień lutego rozpoczynamy od kilku wspomnień ze świata muzyki. Na początek dowiecie się, który z członków zespołu One Direction obchodzi dziś urodziny. Później przeczytacie o wielkim skandalu z udziałem Justina Timberlake i Janet Jackson. Wspomnimy również premierę jednej płyty, a na sam koniec krótkie przypomnienie o dobrej nowinie i rekordzie Beyonce.1

1994

nullSwoje dwudzieste czwarte urodziny obchodzi dziś Harry Styles, członek zespołu One Direction.
Harry urodził się w Reddich, w Wielkiej Brytanii. Jego kariera na dobre rozkręciła się w 2010 roku dzięki występowi w brytyjskiej wersji programu X Factor. To tam został połączony z czwórką innych uczestników show w zespół, który po chwili stał się znany na całym świecie.

Po zawieszeniu działalności One Direction, Harry rozpoczął pracę nad solowym albumem. Jego pierwszy singiel, Sing of the Times, szybko stał się numerem jeden w Wielkiej Brytanii, a jego krążek zatytułowany Harry Styles podbił kilkanaście list przebojów, w tym amerykański Billboard oraz angielskie UK Albums.

Artysta spełnia się nie tylko w muzyce. W ubiegłym roku wystąpił w nominowanym do Oscara filmie Dunkierka, wyreżyserowanym przez Christophera Nolana.

2004

nullPodczas 38. finału Super Bowl, czyli meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim ligi NFL, doszło do pewnego incydentu.

W przerwie finału, podczas tzw. Halftime Show, na scenie wspólnie występowali Janet Jackson oraz Justin Timberlake. Pod koniec ich koncertu, Justin zerwał kawałek stroju artystce i odsłonił jej pierś. Wyszedł z tego wielki skandal, który doczekał się nawet swojej nazwy – „afera sutkowa” (nipplegate). Organizatorzy show całe zajście tłumaczyli „awarią garderoby” (wardrobe malfunction), a artyści przepraszali za to w mediach.

Po całym incydencie władze ligi NFL zabroniły obu artystom występów podczas Super Bowl. Stacja telewizyjna CBS, dzięki której miliony widzów mogły oglądać to zdarzenie, została oskarżona o złamanie zasad przyzwoitości. Federalna Komisja Łączności nałożyła wtedy karę na telewizję w wysokości 550 tys. dolarów. W końcu, po siedmiu latach, sąd zdjął z CBS obowiązek jej zapłaty.

Justin Timberlake ponownie wystąpi podczas Super Bowl Halftime Show w 2018 roku. Po ogłoszeniu tej informacji, w sieci znów zawrzało. Niektórzy zauważają w tym dyskryminację artystki i domagają się tego, by Justin ponownie zaśpiewał z Janet. Czy tak będzie? Odpowiedź poznamy już za kilka dni.

1972

nullKilkadziesiąt lat wstecz, Neil Young, kanadyjski gitarzysta, wokalista i kompozytor, który w 1995 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, wydał swój czwarty album studyjny zatytułowany Harvest. Krążek szybko dotarł na szczyt amerykańskiego Billboardu i był najlepiej sprzedającym się albumem w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych.

Na płycie oprócz Neila usłyszeć można między innymi Londyńską Orkiestrę Symfoniczną lub Davida Crosby’ego. Z krążka pochodzi singiel Heart of Gold, jeden z najpopularniejszych utworów z całego dorobku artysty.

W 2003 roku Harvest został sklasyfikowany na 78. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

2017

nullDokładnie rok temu Beyonce na swoim Instagramie podzieliła się ze światem radosną nowiną.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą miłością i szczęściem. Zostaliśmy pobłogosławieni po raz drugi. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni, że nasza rodzina powiększy się o dwie osoby. Dziękujemy Wam za wszystkie dobre słowa.”

Taki podpis dodała do zamieszczonego przez siebie zdjęcia, które potrzebowało zaledwie dwunastu godzin, by stać się najpopularniejszym w historii Instagrama. Kilka miesięcy temu rekord Beyonce został pobity przez Cristiano Ronaldo.